RYCHLÝ KONTAKT

Ladislav Heller - předseda
ladislavheller@seznam.cz

Drahomír Matlas
matlas.d@seznam.cz

Petr Hanzlíček
petrhanz@gmail.com 

Pavel Kačmarský
info@moldavacek.cz

Milan Drtil
info@moldavacek.cz

Václav Hynek
vhynek@volny.cz

Martin Švejkar
martin.svejkar@seznam.cz

 

 

 

 

vláček

Úvod / O nás / Historie

Historie

Na našich stránkách uvádíme vybrané odkazy na WWW stránky s příbuznou tématikou.

Klub železničních modelářů Moldaváček  jsme založili v roce 2001. Po ustavující schůzi 19.12.2001 jsem podnikli všechny náležitosti pro úspěšnou registraci. Na oficiálních institucích byl KŽM Moldaváček zaregistrován 1.února 2002. Zároveň jsme se stali členy Svazu modelářů ČR v Praze, členy svazu jsou také děti. Tento svaz nám poskytuje podporu při naší činnosti.

moldaváček úvodkaV současné době má náš klub pět dospělých členů a děti v kroužku jsou vedeny pod Domem dětí a mládeže v Oseku, kam jsme se přestěhovali v září 2013, kde nám paní ředitelka poskytla velice vhodné podmínky pro naší činnost na kolejišti a pro práci s dětmi. Hlavní náplní klubu je stále se rozrůstající stavba modulového kolejiště a provoz modelů železnice v terénu (na jednotlivých modulech), stavba modelů železničních a silničních vozidel, stavba modelů železničních staveb a zabezpečovacího zařízení (ve velikosti  H0). Celé kolejiště bylo původně řízeno v analogovém provozu a v současné době již provozujeme všechny lokomotivy v digitálním provozu a tedy jsme museli do všech dosadit lokodekodéry. Používáme celkem 5 ks ovladačů od firmy ROCO. Ovládání přestavníků výměn zůstalo v analogovém provozu, počítáme v budoucnosti s částečnou automatizací řízení na nádraží.

Naším záměrem je soustředit část mládeže pro činnost v modelářském klubu, kde mohou trávit svůj volný čas tvůrčí prací, nebo rozvíjet své dovednosti ve svůj prospěch.

Vzkazy a informace

Také nás najdete na :

videa na YouTube

www.facebook.com

 

Pro členy klubu: schůzky malých modelářů jsou každý čtvrtek od 15.30 hod.

 

Burzy železničních modelářů: sál Menzy Karlovy univerzity,Praha 1, Opletalova,

 

Termíny plánované na rok 2024 :    16.3., 20.4., 18.5.  15.6.2024

 

 

Sponzoři

lobo anawe

Logo PULS

ddm osek

inelsev

 

 

toplist
2009 © Moldavacek.cz