RYCHLÝ KONTAKT

Ladislav Heller - předseda
ladislavheller@seznam.cz

Drahomír Matlas
matlas.d@seznam.cz

Petr Hanzlíček
petrhanz@gmail.com 

Pavel Kačmarský
info@moldavacek.cz

Milan Drtil
info@moldavacek.cz

Václav Hynek
vhynek@volny.cz

Martin Švejkar
martin.svejkar@seznam.cz

 

 

 

 

vláček

Úvod / O nás / Historie

Historie

Na našich stránkách uvádíme vybrané odkazy na WWW stránky s příbuznou tématikou.

Klub železničních modelářů Moldaváček  jsme založili v roce 2001. Po ustavující schůzi 19.12.2001 jsem podnikli všechny náležitosti pro úspěšnou registraci. Na oficiálních institucích byl KŽM Moldaváček zaregistrován 1.února 2002. Zároveň jsme se stali členy Svazu modelářů ČR v Praze, členy svazu jsou také děti. Tento svaz nám poskytuje podporu při naší činnosti.

moldaváček úvodkaV současné době má náš klub pět dospělých členů a děti v kroužku jsou vedeny pod Domem dětí a mládeže v Oseku, kam jsme se přestěhovali v září 2013, kde nám paní ředitelka poskytla velice vhodné podmínky pro naší činnost na kolejišti a pro práci s dětmi. Hlavní náplní klubu je stále se rozrůstající stavba modulového kolejiště a provoz modelů železnice v terénu (na jednotlivých modulech), stavba modelů železničních a silničních vozidel, stavba modelů železničních staveb a zabezpečovacího zařízení (ve velikosti  H0). Celé kolejiště bylo původně řízeno v analogovém provozu a v současné době již provozujeme všechny lokomotivy v digitálním provozu a tedy jsme museli do všech dosadit lokodekodéry. Používáme celkem 5 ks ovladačů od firmy ROCO. Ovládání přestavníků výměn zůstalo v analogovém provozu, počítáme v budoucnosti s částečnou automatizací řízení na nádraží.

Naším záměrem je soustředit část mládeže pro činnost v modelářském klubu, kde mohou trávit svůj volný čas tvůrčí prací, nebo rozvíjet své dovednosti ve svůj prospěch.

Vzkazy a informace

Také nás najdete na :

videa na YouTube

www.facebook.com

Muzeum Most znovu otevřeno - Moldaváček zde opět vystavuje část svého kolejiště (provoz kolejiště je zajištěn pouze nepravidelně dle možností, případně po domluvě)

Schůzky malých modelářů zrušeny do odvolání karanténa (odkaz DDM Osek)

Burzy železničních modelářů: sál Menzy Karlovy univerzity,Praha 1, Opletalova

Termíny 2020 : 
19. prosince zatím nepotvrzeno

Sponzoři

lobo anawe

Logo PULS

ddm osek

inelsev

 

 

toplist
2009 © Moldavacek.cz